KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Ortaöğretim sonuçları ne zaman aciklanacak ?

08.10.2018 - Pazartesi 06:28

KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim sınavı 7 Ekim Pazar günü Türkiye genelinde tamamlandı. Ortaöğretim düzeyindeki KPSS'de adaylara Genel Kültür ve Genel Yetenekten toplamda 120 soru soruldu. Sınavın ardından netlerini öğrenmek isteyen memur adayları şimdi soru- cevap sorgulaması yapıyor. Peki, KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından organize edilen ortaöğretim düzeyi 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı yapıldı. Sınavın tamamlanmasının ardından, söz konusu sınava katım sağlayan öğrenciler, sorularının ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Öte yandan ÖSYM'nin sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağı da merak konusu oldu. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı soruları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Ortaöğretim düzeyinde gerçekleştirilen 2018-KPSS'nin temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının erişime açılacağı tarih de şimdiden merak konusu oldu. Yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği KPSS ortaöğretim sınavında adaylara, genel yetenek ve genel kültür testleri için 130 dakika (2 saat 10 dakika) verildi. Verilen süre içerisinde soruları cevaplamaya çalışan adaylar, alacakları puana dair bir öngörüde bulunabilmek için soru- cevap sorgulaması yapıyor.

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta ortasında ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin bu yıl için belirlediği akademik takvime göre, 7 Ekim tarihli KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kmlk Numaraları ve şifreler le ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Etiketler
YORUM YAZ